Przejdź do treści

Gliwicki Budżet Obywatelski 2024 – zachęcamy do głosowania

Rada Dzielnicy Brzezinka zachęca mieszkańców do oddawania głosów w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Głosowanie w formie elektronicznej rozpoczęło się 24 sierpnia 2023 r. i potrwa do 14 września 2023 r. do godziny 20:00

Każdy mieszkaniec Gliwic może oddać maksymalnie dwa głosy:

  • jeden na projekt w dowolnej dzielnicy
  • jeden na projekt ogólnomiejski

Głosowanie odbywa się za pomocą platformy DecydujeMY Razem oraz tradycyjnie w formie papierowej (szczegóły punktów do głosowania poniżej).

W tym roku w Brzezince zostały zakwalifikowane następujące projekty, na które można głosować:

  1. Integracja i aktywizacja seniorów. Cykl wydarzeń kulturalno-integracyjnych dla seniorów: spotkanie integracyjne, wyjścia do teatru, wycieczki, szkolenia zdrowotne, warsztaty. Numer wniosku 087.
  2. Przestrzeń rekreacyjna ze ścieżką sensoryczną. Stworzenie przestrzeni rekreacyjnej z elementami sensorycznego doświadczania świata na terenie ZSP nr 17. Numer wniosku 091.
  3. Miasteczko ruchu drogowego. Budowa miasteczka ruchu drogowego na terenie ZSP nr 17. Numer wniosku 116.

Formularze papierowe są dostępne w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych: przy ul. Zwycięstwa 1, ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6; w Urzędzie Miejskim w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii przy ul. Jasnej 31A; w wymienionych tutaj lokalizacjach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, a także do samodzielnego wydruku. W tych samych lokalizacjach są umieszczone urny, do których można wrzucić uzupełniony formularz. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą skorzystać z punktów do głosowania elektronicznego utworzonych w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Punkty będą czynne przez cały okres głosowania, od 24 sierpnia do 14 września 2023 r., w godzinach otwarcia danej filii MBP.